+420 605 273 061

sklad@mamaja.cz

Měna
Nákupní košík

0 Kč (s DPH)

Možnosti nákupuProvozovatel

MAMAJA group s.r.o.
Pekařská 133/2
74601 Opava

IČO: 28563832
DIČ: CZ28563832

Tel.: +420 605 273 061

E-mail
HOT-LINE

Informace o objednávkách:

tel: +420 605 273 061 sklad@mamaja.cz

Reklamace:

tel: +420 734 256 994, reklamace@mamaja.cz

Kamenná prodejna: Opava

Doporučujeme:

Funkční oblečení - termoprádlo Moira

Dětské zimní čepice, nebo kojící prodprsenka Anita.

Doprava v ČR nad 850 Kč zdarma VÝPRODEJ - AŽ 70% SLEVA

Nošení dětí a vliv na jejich vývoj ?

Nošení dětí je běžnou součastí přirozeného života mnoha národů ( např. Afrika, Asie). Dětí tráví většinu času s matkou, doporovází ji při denních činnostech. V Evropě tato tradice postupně zanikala od dob našich prababiček. Východní národy (Rumunsko) nosí děti dodnes.

S postupným rozvojem modernizace a ekonomikou vyspělostí západní Evropa odkládala šátky a přiklonila se k transportování dětí v kočárcích.

Jak je možné, že mnoho rodičů v současné době upouští od sofistikovaných modelů kočárků různorodých designů a tvarů ? Nejenom osobní zkušenosti, ale mnohé vědecké výzkumy prokazují pozitivní vliv nošení dětí nejen na dítě, ale i "nosiče".

Nošené děti méně pláčou - při srovnání "nosících" kultur a nenosících "kultur" bylo zjištěno, že nošené děti méně pláčou. Zatímco běžný denní pláč dětí v západních kulturách je počítán na hodiny, u nosících kultur se jedná pouze o minuty. Skupina rodičů, která byla vyzvána a instruována, jak nosit své děti potvrdila, že plačtivost jejich dětí se snížila až o 43%. Nošené děti působí velmi spokojeným dojmem a jakoby zapoměly na běžné mrzutosti.

Nošené děti se více učí - nošené děti získávají daleko více podnětů pro svůj psychomotorický vývoj, než dítě ležící v postýlce či kočárku. Perspektiva pohledu nošeného dítěte je velmi podobná jako matky a přináší dítěti daleko více inspirací než pohled do stropu, nebo boudičky kočáku. Neustálý pohyb nosiče jemně cvičí a trénuje svalstvo miminka, které je takto nenásilně posiluje a zpevňuje.

Nošené děti se snadněji adaptují na vnější svět - představte si 9 měsíců jemého pohupování, tlumených zvuků z vnějšího světa, tlukot srdce maminky, teplo a přítmí - to je matčina děloha a miminko v ní. Porod přináší náhlý zvrat v životě, na který si musí novorozenec přivyknout. Začnete-li nosit dítě od narození, přesunete jej do "náhradní" dělohy - stále slyší známý tlukot srdce, teplo, známé houpání a blízkost matky.

Novorozenec vyžaduje neustálou přítomnost maminky, což může v běžném životě narušit běžný chod domácnosti. Zejména máte-li další malé děti.

Nošené děti jsou samostatnější - mnoho rodičů potvrzuje, že jejich nošené dítě velmi snadno navazuje konakty s okolím, je vlmi komnuikativní a dříve se osamostatňuje. Je otázkou, zda- li důvodem je jistota, kterou dítě získalo v raném věku, že rodiče jsou vždy na blízku, nebo jiný nám neznámý faktor.

Co přináší nošení dětí rodičům ?

Citové pouto- blízkost maminky a děťátko rozvijí obrovské vzajemné citové pouto. Ten pocit, kdy můžete kdykoliv políbit hlavičku svého dítětae a hluboký pohled z očí do očí, který poznáte při nošení jsou nezapomenutelnými zážitky na celý život.

Volnost - s dítětem v šátku se můžete pohybovat kdekoliv a kdykoliv. Již žádné schody, tramvaj, autobus či kopec pro Vás nejsou překážkou. Při nakupování nemusíte řešit, jak zvládnout kočárek a nákupní vozík současně. Při vycházkách máte volné ruce, které jsou vždy k dispozici pro malu ručku staršího sourozence. Váš pejsem si Vašeho mateřství dosyta užije, protože Vás již nic neomezuje, kam na procházku.

Poznání- díky bezprostřednímu kontaktu s dítětem, lépe a rychleji pochopíte jeho potřeby, požadavky, pláč a radost, které s Vámi sdílí. Toto pochopení udělá z péče o dítě to nejkrásnější období v životě rodičů, na které budete rádi vzpomínat.

Víte co je …

Sklad na draka

vytvoříte ze čtvercové pleny pro star...

Další pojmy!

Novinky e-mailem

Váš e-mail

Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
Doporučte nás!

Naši partneři

Kabaika Lifefactory Parfémy

Projekt na ochranu práv průmyslového vlastnictví byl spolufinancován v rámci operačního programu Inovace

MPOOPPIEU-invest
EU-flagEVROPSKÁ UNIE
EVROPSKÝ FOND PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ
INVESTICE DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI

Copyright © 2019 MAMAJA group s.r.o. All rights reserved.
Aplikace pro internetový obchod EasyShop® 3.9, SEO, © IT STUDIO s.r.o.