+420 605 273 061

sklad@mamaja.cz

Měna
Nákupní košík

0 Kč (s DPH)

Možnosti nákupuProvozovatel

MAMAJA group s.r.o.
Pekařská 133/2
74601 Opava

IČO: 28563832
DIČ: CZ28563832

Tel.: +420 605 273 061

E-mail
HOT-LINE

Informace o objednávkách:

tel: +420 605 273 061 sklad@mamaja.cz

Reklamace:

tel: +420 734 256 994, reklamace@mamaja.cz

Kamenná prodejna: Opava

Doporučujeme:

Funkční oblečení - termoprádlo Moira

Dětské zimní čepice, nebo kojící prodprsenka Anita.

Doprava v ČR nad 850 Kč zdarma VÝPRODEJ - AŽ 70% SLEVA

   

Proč látkové pleny vlastně používáme ?

 

 

 

 

Pro zdraví našich dětí……možná nám jednou synové, až si budou zakládat vlastní rodiny, poděkují, že vyrostli v látce

 

Pro naši přírodu…..... možná nám jednou synové poděkují, že jsme po nich nezanechali 2 tuny odpadu

 

Pro náš dobrý pocit……..s láskou věšíme plenky na sluníčko, protože za pár let už budeme nad šňůrami  dospělých džínů  a trik velikosti XL vzpomínat jaké to bylo, když byli malí

 Látkové plenky a my

Látkové pleny jsme začali používat u prvorozeného syna  od narození, bohužel prvotní neúspěchy s klasickými čtvercovými plenkami a levnými supermarketovými svrchními kalhotkami nás na 4 měsíce odradily. K  opětovné používání bavlny jsme se vrátili v 6 měsícich stáří po „objevení“  plenek Popolini, které v roce 2004 společně s Bambinomio byli první průkopníci na poli moderních látkových plen v ČR. První dítko vyrostlo k naší spokojenosti na moderních plenkách Popolini a my děkujeme tímto paní Lippové, že nám ukázala cestu, kterou jít v oblasti přebalování dětí .

Během krátké doby se trh s moderními plenkami nesmírně rozšířil a rádi bychom Vám touto cestou předali naše zkušenosti a poznatky v přebalování s různými druhy plen a v různém věku dítěte. Náš  druhý model a tester v jedné osobě se narodil v březnu 2007 s váhou 4,3 kg

 Povídání je provázáno s fotogalerií a odkazy na jednotlivé pleny,  pro Vaši snadnější orientaci

 

 0-1 měsíců   -  přehlídka plenek zde                                                                       březen 2007    
 
Rozhodnete-li se používat látkové pleny již v porodnici, potřebujete :
  • dostatečnou zásobu plen ( vystačíte si i klidně se čtvercovými plenami)
  • svrchní kalhotky 2 ks vel. S ( či NB)
  • separační pleny, snappi sponku
  • pytel na pleny
  • ochotného tatínka, babičku, či kamarádku, kteří  Vám budou každý den přinášet čisté vyprané plenky a odnášet  a prát znečištěné.

 

V porodnici jsme působili značně „exoticky“, ale kupodivu většina dětských sester nadšeně přihlížela při vázání dítěte do zavazovací plenky, či bravurnímu skládání novorozeneckého skladu z obyčejné čtvercové pleny.

V prvních dnech si vystačíte s těmito jednoduchými a „historickými“ plenkami, protože novorozenci zpočátku čůrají velmi málo  a stolice v podobě smolky je mazlavá a nikudy nevytéká. Zavazovací plenky usnadňují fixaci čtvercové pleny a nepůsobí objemně zejména u dětí s nízkou porodní váhou či nedonošenců. Plenky dobře přilnou k nožičkám dítěte a nikde nevytvářejí otlaky na jemné novorozenecké pokožce.

Po příchodu z porodnice jsme náš plenkový arzenál značně  rozšířili. Nejčastěji používáme během dne zavazovací plenku Hemp hour strap v kombinaci s klasickou čtvercovou plenou poskládanou na osminy či jinou sací vložkou.( Pro drobná miminka bude postačovat zavazovací plena v kombinaci s klasickou čtvercovou plenkou, nebo jinou sací plenkou).

Předpokládáme-li brzké přebalení (např. plánované koupání atd.) používáme  klasické čtvercové pleny poskládané do novorozeneckého skladu s jednou plenou navíc. Tato kombinace nám vydrží obvykle 1-2 hod. maximálně.

Na vycházky a cestování používáme kalhotkové pleny – v současné době v rámci testování všech značek. Jednoznačně nejsavější u „průtočného“ miminka je plenka Bamboo extra. Tyto plenky  nám umožňují snadné a rychlé přebalení kdekoliv v terénu i větší skladnost v přebalovací tašce.

Na plenky dáváme většinou svrchní kalhotky. Preferujeme jednoznačně vlněné kalhotky z důvodu maximální prodyšnosti. Mezi velmi oblíbené patří natahovací vlňáčky pro svou měkkost, jemnost a poddajnost. V případě cest v autosedačce používáme svrchní kalhotky s polyuretanovým zátěrem, aby nedošlo k provlhnutí kalhotek na oblečení.

V tomto věku  přebalujeme 10 -12 x denně, díky vysoké frekvenci stoličky u kojeného dítěte. Proto potřebujeme rychleschnoucí pleny. Používáme celulózové separační pleny, které po použití vyhazujeme, pokud jsou pouze počůrané, pereme je s plínkama. Pleny skladujeme v pytli na pleny tzv. na sucho a pereme každý den v mýdlových oříšcích v kombinaci se solí na skvrny (jedna polévková lžíce na pračku) při teplotě 60°C. Plenky sušíme, pokud to počasí dovolí,  venku na sluníčku.

 
4 měsíce -  přehlídka plenek                                                                               červenec 2007         
Naše miminko již značně povyroslo (8,2 kg) a požadavky na plenkovou výbavu se tak změnily. Frekvence kadění je 1x obden, za to se výrazně zvýšila produkce moči.

Přebalujeme cca 8-10x denně a začali jsme používat hodně savé plenky. Na noc, delší vycházky apod. u nás vedou jednoznačně Bamboo extra plenky díky své vysoké savosti. Během dne s oblibou používáme kalhotkové plenky One size, Haipa- daipa a Hemp hour strap ( zavazovací plenka) s vkládací sací plenou.

Protože v tomto období je léto  - nejpoužívanější svrchní kalhotky jsou Wool shorties, které současně slouží jako kraťásky. Máme dvoje, které prostřídáváme - vždy je potřeba je nechat důkladně proschnout. Shorties používáme i na noc pro spaní v teplých letních dnech v kombinaci s tričkem. Do autosedačky, nebo předpokládáme-li přebalení za delší dobu volíme PUL kalhotky od Haipa-Daipa, které jsou naprosto univerzálního střihu a padnou na všechny plenky.

Absolvovali jsme již dvě týdenní dovolené s látkovými plenami. Původní záměr byl používat jednorázové plenky, ale když jsme před odjezdem oblékli našemu miminku jednorázovou plenku a první "pořádna nálož" znamenala kompletní osprchování a převlečení dítěte, pokorně jsme nabalili látkové pleny. Na dovolenou jezdíme obvykle autem, a tak ani pytel látkovek nebyl zásadní překážkou a v naloženém autě jsme kousek místa  pro ně vždy našli.Vzhledem k praní a ždímání v ruce jsme s sebou brali  pouze rychleschnoucí plenky - Hemp hour strap, Haipa- daipa, Kapsové pleny Mommy´s Touch a kvantum vkládacích plenek. Z dřívějších zkušeností víme, že klasické kalhotkové pleny - nejsou-li vyždímany ve ždímačce schnou velmi dlouho, proto jsme je  s sebou vůbec nenabalili.

Plenky jsme 1x denně (obvykle ráno) přeprali v ruce žlučovým mýdlem, jako nádoba na praní nám posloužil koupací kyblík TummyTub, který vozíme s sebou na všechny cesty. Lze jej naprosto univerzálně využít - na koupání, praní prádla, na pedikúru, sběr ovoce o:))). Za pěkného slunečného počasí plenky obvykle do večera uschly. Pouze během deštivých dnů jsme byli nuceni použít cca 3 jednorázové plenky Moltex během týdne. Celé praní a pověšení plen zabralo cca 20 min. denně a byl to příjemný relax od běžných denních starostí.

 Bamboo extra plenky. Ze svrchních kalhotek patří mezi nejoblibenější vlněné kalhotky, kterých máme celkem 4 ks (což, přiznávám, je opravdu luxus). Nyní, kdy na vlněné kalhotky již používáme další svrchní oblečení (nejčastěji z biobavlny) je potřeba dbát na pravidelnou lanolinovou kůru a pravidelné přebalení. Bavlněné oblečení rádo nasává vodu z vlněných kalhotek a snadněji může dojít k provlhnutí.

6 měsíců                                                                                               září 2007

Malý testér již není tak malý, ale značně přidal na své pohyblivosti a obratnosti. takže během jednoho přebalení se zvládne 2x otočit na břicho. Během 3,5 let soustavného přebalování nás ovšem už ani toto ztížení nekodáže překvapit a se stále stejným cvikem vážeme do Hemp hour strap plenek,  do kterých vkládáme úžasně jemné a savé vkládací plenky Bamboo hour basic. Na výlety a spaní patří k nejoblíbenějším

Denní spotřeba plenek se již ustálila na 6-8 kusů denně proto jsme počet praní zredukovali na 1x za dva dny. Počasí nám stále přeje a tak úspěšně sušíme venku na sluníčku. Díky kadění 1x denně jsme přestali používat separační pleny a naše náklady na plenky se tak již velmi zredukovaly.

 12 měsíců                                                                                                                    březen 2008

Nyní jsme ve fázi prvních pokusů o kroky  a úprk při každém přebalení. Během dne jsme zvolili nejjednoduší systém přebalení a to jsou kapsové pleny Growhour. Dovnitř plenky vkládáme dvě savé plenky Bamboo hour, nebo 2x Hemp hour long. Díky rychlému schnutí není potřeba velké množství těchto plenek. Vynikající systém vnitřních gumiček jednoznačně zabraňuje protékání plenky, Na noc stále vítězí  Bamboo extra plenky v kombinaci s Wool shorties, které při slunečném počasí používáme současně jako kraťásky.

Přebalujeme 6x denně a první úspěšné pokusy na nočníku nám šetří množství použitých plenek.

18 měsíců                                                                                                                          září 2008

Absolvovali jsme první dovolenou s lákovými plenami u moře a zkušenost je jednoznačná - použít lze u většího dítěte pouze pleny kapsové a vkládací pleny. Ostatní pleny díky vlhkému vzduchu schnou velmi dlouho.  Na našem  systému přebalování se nic nezměnilo.

 

Chcete-li se nás na cokoliv zeptat pište na info@mamaja.cz

 

 

Víte co je …

PUL

= zkratka pro polyurethan. V kombinaci s polyesterem tvoří materiál vhodný pro výrobu svrchních k...

Další pojmy!

Novinky e-mailem

Váš e-mail

Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
Doporučte nás!

Naši partneři

Kabaika Lifefactory Parfémy

Projekt na ochranu práv průmyslového vlastnictví byl spolufinancován v rámci operačního programu Inovace

MPOOPPIEU-invest
EU-flagEVROPSKÁ UNIE
EVROPSKÝ FOND PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ
INVESTICE DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI

Copyright © 2019 MAMAJA group s.r.o. All rights reserved.
Aplikace pro internetový obchod EasyShop® 3.9, SEO, © IT STUDIO s.r.o.